Postacie

Dziadek Son Gohan

Głos Japoński : Osamu Saka (Oryginalnie), Kinpei Azusa (Bardock special), Jouji Yanami? (DBZ 288), Shigeru Chiba (DBK); głos Polski : Jeszcze nie znany

Znany także jako : Son Gohan, Dziadiuś (Przez Goku), Zamaskowany facet
Przybrany dziadek Goku i tym samym przybrany pra dziadek Gohana II (Co imię otrzymał po tym jak spodobało mu się to imię) i Gotena oraz przybrany prapra dziadek Pan. Znalazł Goku w kapsule ale ów chłopiec był szalony, aż nagle spadł z góry i stracił przypomność. Pewnego razu Gohan zginął przez Goku zamienionego w wielką małpe. Dziadek Goku potem pojawia się u wróżki baby żeby przetestować. Upa proponuje żeby wskrzesili miłego staruszka, a ów dziadek Goku mówi że nie trzeba (W niebie ma fajne laski)

Ciekawostki:
-Mimo iż Gohan II ma po nim imię, do relacji dwóch postaci nigdy nie doszło (poza DBSD), inaczej mowa o Gotenie w BT2/3. Pan także cofa się w czasie w Dokkan Battle gdzie pomaga Gohanowi I okiełznać Goku jako Oozaru, potem poznaje że ów potworem był jej dziadek i mówi staruszkowi żeby trenował swojego wnuka. Należy wspomnieć że w pierwszej grzę DBZ na Pegasusa, Goku spotyka Gohana I w niebie, który mu mówi żeby dał z siebie wszystko żeby ocalić Ziemię

-Gohan I jest dla Goku kim jest wujek Ben dla Petera Parkera (chociaż skoro genezę Goku można porównać do Supermana, Gohana I można porównać do Kentów, ale oni wychowali Clarka jako syna niż jako wnuka)

-W DBReboot, Gohan I opiekuje się Gine, ale niestety i tak ginie jak w canonie (Podobnie opiekuje się Bardockiem w innej fanmandzę, szczęgólnie jednej, gdzie ojciec Goku traci przypomność)

Znaczenie imienia : Ryż/posiłek


Dodał: BH

Twierdza RPG Makera


Jak bardzo podoba
ci się strona ?
Liczba odwiedzin
dzisiaj: 28

Liczba gości online: 1
Zalogowani: 0
Wszelkie prawa zastrzeżone ! | Dragon Ball Great 2023
Design, code by Fukurou